fotograf wnętrz, fotografia wnętrz, fotograf wnętrz Szczecin, zdjęcia wnętrz Szczecin, fotografia łazienek, fotografia łazienki, zdjęcia łazienek, Komfort Łazienki, kabiny prysznicowe, umywalki
Opublikowane Kategorie FOTOGRAFIA WNĘTRZ

Odkopuję po kolei zlecenia, które zostały jakiś czas temu wykonane, a dopiero teraz mam czas, by o nich cokolwiek napisać :). Niestety był w pewnym okresie czasu tak dużo pracy, że nie mogłem aktualizować swojego portfolio.

W listopadzie zadzwoniła do mnie osoba zajmująca się marketingiem w firmie Komfort Łazienki i poprosiła mnie o wykonanie zdjęć nowo otwartego sklepu na terenie Szczecina.

Przyjąłem zlecenie i długo nie zwlekając wykonałem zdjęcia… później drugi raz, bo wyszło co nieco poprawek… no i jeszcze trzeci raz, bo kąt wykonania zdjęć był niekorzystny do wykonania w gazetkach reklamowych. Dzięki temu, że byłem aż 3 razy, znam już chyba cały asortyment łazienkowy tego sklepu :).

Już kilkukrotnie pracowałem z większymi firmami, jak Total Polska, Bankiem PKO czy też z Maurizio Benttoni ( za rzadko się chyba chwalę haha). Współpraca była zawsze owocna i zazwyczaj nie było uwag do mojej pracy. W tym przypadku było kilka uwag i dlatego musiałem przyjechać aż 3 razy na miejsce. Niestety czasem jednak jest tak, że gdy Centrala zleca osobie na miejscu, to fotograf – czyli ja – może źle zrozumieć jakie konkretnie mają być zdjęcia. W końcu doszliśmy do akceptacji i efekt tych trzech przejazdów na miejsce zdjęciowe jest poniżej.

Jako, że fotografie łazienek były wykonywane w salonie, w lustrach odbijał się cały sklep, dlatego też zmieniłem każde odbicie lustra w gradentowane „coś”. Wygląda to w sumie dobrze :P.

Jeżeli chodzi o sposób wykonania – oczywiście robiłem HDRy na statywie ( to podstawa:P), głównie obiektywem ultraszerokokątnym i niezastąpionym Irixem 15 mm oraz obiektywem sigma 50mm 1.4 ART. Ten drugi wykorzystywałem do pokazania prostych szczegółów. Ze względu na małą ilość miejsca od ekspozycji Irix 15mm bardzo dobrze się sprawdził. Oczywiście na zdjęciach widać pewne charakterystyczne rozszerzenia po bokach, ale na szczęście jest to akceptowalne w fotografii.

Irix 15 2.4 jest u mnie na 1 miejscu jeżeli chodzi o fotografię wnętrz. Beczkę robi minimalną i jest w pełni korygowalna w Lightroomie. Ostrość jest rzecz jasna też rewelacyjna, aczkolwiek ze względu na spore odległości między innymi umywalką a kabiną prysznicową, przysłonę przymykałem nawet do f16. Na szczęście po przymknięciu ostrość obiektywu dalej jest bardzo wysoka.

Prócz tych dwóch obiektywów chyba do kilku ujęć użyłem Sigmy 24-35 mm 2.0, ale to było na pewno bardzo sporadyczne.

Koniec ględzenia – czas w końcu pokazać fotki, które wykonałem na potrzeby firmy Komfort Łazienki.

Nazywam się Piotr Krywan. Swoje pierwsze kroki stawiałem jako fotograf ślubny, jednak po czasie postanowiłem poszerzyć zakres swoich usług o fotografię produktową, wnętrz, sportową, szerokorozumiany fotoreportaż oraz fotografię zwierząt. Pracuję głównie na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, jednak nie ograniczam się do granic województwa i z przyjemnością podejmę się zleceń na terenie całej Polski.