Czy prowadzi Pan działalność gospodarczą?

Tak, pod nazwą Krywan Foto Piotr Krywan. Każda cena podana na stronie ma już w sobie podatek.

Czy za Twoje usługi fotograficzne możemy otrzymać fakturę lub inny rodzaj rachunku?

Tak, Zawsze wystawiam faktury (nawet jeżeli Klient tego nie chce)  i na życzenie Klienta je przysyłam mailem. Wszystkie kwoty podane w ofertach zawierają już podatek.

Czy używasz oryginalnego oprogramowania?

Tak, mam wykupiony pakiet Adobe i używam do obróbki zdjęć Adobe Photoshop CC oraz Adobe Lightroom CC.

Na jakim terenie wykonuje Pan zlecenia?

Najczęściej wykonuję zdjęcia na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Coraz częściej firmy znajdują mnie poza Szczecinem i jak najbardziej jestem otwarty również na zlecenia całego kraju, jednak do kwoty zlecenia muszę doliczyć koszt dojazdu i ewentualny nocleg.

W jakiej postaci są przekazywane zdjęcia?

Zazwyczaj dostarczam zdjęcia w wersji elektronicznej na DVD lub na pendrive. Te same zdjęcia umieszczam w „chmurze” na pół roku, dzięki czemu Klient może pobrać zdjęcia w każdej chwili i w każdym miejscu.

Zdjęcia ślubne oddaję w trzech postaciach:

– zdjęcia w najwyższej rozdzielczości/jakości bez logo

– zdjęcia o rozdzielczości 1200×800 bez logo ( zdjęcia są na tyle małe, że można je wysyłać mailem)

– zdjęcia o rozdzielczości 1200×800 z logo do umieszczania na portalach społecznościowych

Czy po skończonej pracy archiwizujesz zdjęcia?

Tak. Po zrealizowaniu usługi, np. ślubnej, trzymam zdjęcia w dwóch kopiach na dwóch osobnych dyskach. Gdyby się zdarzyło, że w jakiś sposób utracicie wszystkie zdjęcia, macie pewność, że kopię zdjęć mam u siebie.

Poza tym, po zleceniu zdjęcia wrzucam na „chmurę” na rok, z której możecie je ściągnąć w każdej chwili, z każdego miejsca.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie ślubów?

Naturalnie posiadam zaświadczenie z kurii, dzięki któremu macie pewność, że mogę fotografować uroczystości religijne. Bez poniższego certyfikatu ksiądz może przed uroczystością nie zezwolić na fotografowanie lub nagrywanie filmów, dlatego też, jeżeli wynajmujecie również kamerzystę, to zapytajcie się, czy ma certyfikat, żeby nie było przykrej sytuacji tuż przed wejściem do kościoła.

Certyfikat fotografa slubnego

Czy oddajesz zdjęcia ślubne kolorowe i czarno-białe?fotografia ślubna szczecin, zdjęcia ślubne szczecin, fotograf ślubny szczecin

Tak, jeżeli Para Młoda tego zażyczą. Zdjęcia czarno-białe są traktowane jako dodatkowa usługa, chyba, że wybierzecie pakiet Maxi.

Jaki jest Twój styl pracy podczas dnia ślubu?

Podczas Waszego ślubu jestem głównie reporterem. Wychwytuję wszystkie najważniejsze dla Was momenty, towarzyszę Wam przy każdym kroku, w taki sposób, aby nikt mnie nie posądził o przesadne i namolne fotografowanie. Staram się również utrzymywać Was na duchu, bo często z tego stresu zapominacie o… naturalnym uśmiechaniu się:).

Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy rezerwować termin zdjęć ślubnych?

Zazwyczaj pary młode rezerwują termin rok przed ceremonią, ale często się zdarza, że para młoda szuka fotografa miesiąc przed ślubem.

Zazwyczaj, gdy para młoda pyta o termin, wówczas – jeżeli jestem w tym czasie wolny – rezerwuję wstępnie na tydzień dany termin. Ostateczna rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku w wysokości 20% kwoty.

Co należy zrobić, aby zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu polega jedynie na podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku w wysokości 20% ustalonej kwoty.

Czy istnieje możliwość podpisania umowy bez spotykania się?

Tak, istnieje taka możliwość możliwość. Ustalenia dokonujemy drogą mailową lub telefonicznie i ostatecznie wysyłam wypełnioną umowę do podpisania listem poleconym.

Jak szybko otrzymam zdjęcia?

Standardowym czasem realizacji jest 14 dni roboczych. Nigdy nie obrabiam zdjęć na ostatnią chwilę, więc możliwe jest szybsze otrzymanie zleconych zdjęć.

Czy posiada Pan zapasowy sprzęt?

Tak, podczas zleceń, w których ważne są dosłownie sekundy i jest minimalna szansa, że cokolwiek odmówi posłuszeństwa, dubluję wówczas sprzęt.

Zwyczajowo podczas zleceń ślubnych pracuję na dwóch aparatach fotograficznych z dwoma lampami błyskowymi. Naturalnie biorę również zapas kart pamięci oraz baterii, żeby nie mogło mnie nic zaskoczyć.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

W zależności od zlecenia pracuję na różnych aparatach.fotografia ślubna szczecin, zdjęcia ślubne szczecin, fotograf ślubny szczecin

Do fotografii ślubnej używam aparatu pełnoklatkowego canon 5d mark II oraz canon 7d mark II wraz z pełną gamą obiektywów. Do tej fotografii używam również 2 lamp błyskowych.

W chwilach, gdzie ważna jest każda sekunda, mam przy sobie w gotowości dwa aparaty.

Do fotografii sportowej i zwierząt używam głównie canona 7d mark II.

Jak będziesz ubrany podczas naszego ślubu?

Staram się ubrać wygodnie i elegancko zarazem. Ubieram zawsze czarne spodnie wraz z czarną koszulą, dzięki czemu jest elegancko i nie zaczepi się aparat o kant garnituru. Nigdy na Wasz Ślub nie ubrałbym jeansów:).

Czy pracuje Pan w świetle zastanym?

To wszystko zależy od rodzaju fotografii, ale jeżeli istnieje taka możliwość to tak.

Czy w ciemnej sali weselnej używasz dodatkowego oświetlenia?

Tak, jeżeli światło zastane nie spełnia moich oczekiwań. Zazwyczaj ustawiam wtedy dodatkowe światło na statywach, aby zdjęcia z Waszego wesela były dobrze oświetlone.

Na czym polega obróbka zdjęć u Ciebie?

Głównie polega na korekcie kolorystycznej, kadrowaniu i retuszowi w zależności od potrzeb.

Nigdy nie daję Klientowi „surowych” zdjęć.

Czy możemy nie zgodzić się na wykorzystanie zdjęć w internecie?

Tak, zawsze się pytam Klientów, czy mogę wykorzystać dane zdjęcie na stronie internetowej. Nigdy nie wykorzystuję zdjęć bez zgody Klienta.

Czy plener ślubny może się odbyć w dniu ślubu?

Tak, jeżeli tylko będzie na to czas. Zazwyczaj Para Ślubna po prostu nie ma czasu, by się wyrwać chociażby na pół godziny z wesela.

Czy po oczepinach od razu pakujesz sprzęt i wychodzisz?

Zwyczajowo po oczepinach przychodzę do Pary Młodej i pytam się, czy jestem jeszcze potrzebny. Najczęsciej Dj lub Zespół zapowiada, że jestem jeszcze do dyspozycji do fotografowania gości z Parą Młodą. Dopiero, gdy Para Młoda mi podziękuje za pracę, pakuję sprzęt i wychodzę.

Czy zajmujesz się wideofilmowaniem?

Obawiam się, że nie. Wideofilmuję jedynie prywatnie.

FOTOGRAFIA WNĘTRZ:

Jak musimy się przygotować do sesji wnętrz, np apartamentu?

Przede wszystkim musicie elegancko wysprzątać pokoje. Warto również dodać do wnętrz „życie” w postaci zastawy na stole, czy też gazet na stoliku. Najważniejsze jest wysprzątanie – resztą zazwyczaj zajmuje się moja asystentka.

Jak długo trwa fotografowanie wnętrz?

Fotografowanie niedużego wnętrza to około 2 godziny. Często, aby pokazać efektowniej oświetlenie, fotografujemy wnętrza wieczorem przy sztucznym świetle. Jeżeli wnętrza wcześniej zostały przygotowane, wówczas fotografowanie trwa nieco krócej. Przy większej liczbie pomieszczeń sesja może potrwać kilka godzin.

Fotograf Szczecin, usługi fotograficzne, fotograf wnętrz Szczecin, fotografia wnętrz Szczecin, zdjęcia wnętrz Szczecin, zdjęcia wnętrz, fotograf wnętrz, fotografia wnętrz, fotograf wnętrz Międzyzdroje, fotograf wnętrz Świnoujście

FOTOGRAFIA PRODUKTÓW:

FOTOREPORTAŻ:

FOTOGRAFIA SPORTOWA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotograf szczecin, fotografia ślubna szczecin, zdjęcia ślubne szczecin, krywanfoto, fotografia produktowa, fotograf produktowy szczecin, fotograf produktowy zachodniopomorskie, usługi fotograficzne, fotograf sportowy szczecin, fotograf ślubny szczecin, ślub zdjęcia szczecin, fotograf zachodniopomorskie, profesjonalne usługi fotograficzne, fotografia wnętrz, fotograf wnętrz szczecin, fotoreporter szczecin, fotograf ślubny szczecin, fotografia ślubna gorzów, fotograf ślubny gorzów, fotografia ślubna stargard, fotograf ślubny stargard , wesele szczecin, fotograf ślubny zachodniopomorskie, fotografia ślubna zachodniopomorskie, fotografia ślubna gryfino, fotograf ślubny gryfino, zdjęcia ślubne gorzów, zdjęcia ślubne stargard