Plener ślubny jest niemal nieodłączną częścią całego reportażu ślubnego. Dla większości par młodych są to wymarzone zdjęcia, a zarazem pamiątka na całe życie, dlatego też warto dobrze się do niego przygotować, aby nie tylko były udane zdjęcia, ale też żebyście spędzili całkiem przyjemnie czas. Poniżej zamieszczam przepis na udaną sesję plenerową.

 

ZAPLANOWANIE MIEJSCA SESJI PLENEROWEJ

Kilka dni przed wyjazdem pomyślcie, gdzie chcecie wykonać zdjęcia, jakie macie pomysły odnośnie scenerii. Może marzycie o sesji nad morzem, nad jeziorem, w urokliwym zakątku miasta, za miastem, a może macie jakieś Wasze miejsca, które dla Was coś symbolizują? Lepiej pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Wspólnie zaplanujemy Wasz dzień zdjęciowy.

SEN I WYPOCZYNEK PRZED SESJĄ

Bardzo istotne jest to, abyście nie byli zmęczeni w trakcie sesji. Dzień przed sesją plenerową powinniście się zrelaksować i wyspać, aby Wasza twarz była świeża i bez oznak zmęczenia. Jeżeli będziecie zmęczeni i „ociężali”, na pewno to będzie widoczne na zdjęciach, a tego przecież nie chcecie. Sesja plenerowa ma być dobrą zabawą, a nie koszmarem w klimacie zombie. Dodatkowo, odradzamy korzystanie z solarium czy stosowanie samoopalacza – to są zabiegi, które powinniśmy zrobić minimum kilka dni wcześniej, aby nie ryzykować zaczerwienionej skóry. W ogóle dzień przed sesją powinniśmy wstrzymać się z wykonywaniem jakichkolwiek drażniących zabiegów kosmetycznych, ponieważ nawet zwykły peeling może spowodować zaczerwienienie.

FRYZURA

Fryzura na ślub jest zazwyczaj ładna i ma za zadanie utrzymać się nie tylko przez całą ceremonię, ale także  całe wesele. Natomiast plener jest zupełnie inną bajką! Tutaj możecie zaszaleć i zrobić taką fryzurę na jaką macie ochotę, luźne upięcia i rozwiane włosy świetnie się sprawdzą w romantycznych ujęciach. Jeśli macie chęć, oddajcie swoją fryzurę w ręce profesjonalnej fryzjerki, która dobierze idealną i trwałą fryzurę do charakteru sesji.

MAKIJAŻ

 O tym, że makijaż potrafi czynić cuda nikogo nie trzeba przekonywać. Makijaż na sesję plenerową powinien być wyrazisty i zdecydowany, radzę używać matowego pudru, żeby uniknąć nieestetycznego błyszczenia się cery. Pamiętajmy, że delikatny i naturalny makijaż na zdjęciach może wyglądać jak brak makijażu. Oprócz tego zadbajmy o to, żeby był dość precyzyjny, bo wiele ujęć to będą zbliżenia i portrety, które ukażą szczegóły twarzy i oczu, warto więc zadbać żeby uroda była odpowiednio wyeksponowana.

POŻYWNY POSIŁEK

Nie zapominajmy, że sesja plenerowa to spory wysiłek fizyczny, a w połączeniu ze stresem, emocjami kosztuje nas dużo energii, dlatego koniecznie zjedzcie wcześniej coś pożywnego i weźcie ze sobą wodę.

WYGODNE OBUWIE

Wygodne buty to podstawa. Ślubne obuwie niestety nie zawsze takie jest. Warto rozważyć buty na zmianę także wtedy, gdy sesję planujemy w trudnym terenie. Aby uniknąć obtarć i bólu nóg załóżcie coś sportowego lub lekkiego, a buty do ślubu spakujcie do samochodu.

BRAK OSÓB TRZECICH

To masz być Wasz dzień. Podczas sesji plenerowej towarzyszy Wam tylko fotograf, ewentualnie asystentka. Wbrew pozorem, zdjęcia ślubne są dla większości par stresujące, a każda dodatkowa osoba na planie to utrudnia. Nawet jeśli to ktoś z waszych bliskich, kogo obecność na co dzień Was nie krępuje, na sesji może okazać się zupełnie odwrotnie. Pamiętajcie, że będziecie razem pozować i jeśli nie jesteście aktorami, emocje, które będziecie musieli pokazać będą prawdziwe. Bardzo proszę abyście nie zabierali nikogo ze sobą, im więcej doradców i osób rozpraszających tym gorzej dla Was i dla fotografa. Jeśli jednak macie ochotę na sesję z bliskimi, radzę zaprosić ich na wyznaczoną godzinę, żeby nie towarzyszyli Wam cały czas podczas tego ważnego dnia. Nie zabierajcie również niepotrzebnych, ciężkich rzeczy, chyba, że zostaną one w samochodzie.

POZOWANIE

Przygotujcie się. Poświęćcie wieczór lub dwa na przewertowanie stron internetowych z sesjami plenerowymi innych par, może natraficie na coś, co Wam się spodoba. Fotograf na pewno podpowie co macie robić, pomoże się Wam odpowiednio ustawić, ale jednak nie zapozuje za Was i jeśli macie jakieś pomysły nie bójcie się o nich mówić, postaramy się zrealizować nawet te najbardziej szalone i niestandardowe. Nie stresujcie się, nikt nie będzie wymagał od Was profesjonalnego pozowania, ale im pewniej będziecie się czuć, tym łatwiej będzie się Wam odnaleźć przed aparatem i efekt z pewnością będzie lepszy.

fotografia ślubna szczecin, zdjęcia ślubne szczecin, fotograf ślubny szczecin