Szczecin nocą, zachód słońca Szczecin, fotografia krajobrazowa, zdjęcia krajobrazowe, Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, fotograf Szczecin, zdjęcia plenerowe
Opublikowane Kategorie FOTOGRAFIA WNĘTRZ

Połowa wakacji za nami, a upały nie dają za wygraną :). W ramach przerwy w obróbce zdjęć wyszedłem na kilka godzin w miasto, by się po prostu… ochłodzić haha. Przy okazji wykonałem kilka nocnych zdjęć Szczecina.

Na celownik wziąłem Zamek Książąt Pomorskich oraz Wały Chrobrego.

Zdecydowałem się na wyjście z prostego powodu – w trakcie kilku dni obserwowałem bacznie niebo, aż w końcu nadeszły całkiem „dramatyczne” chmury, na które czekałem :). Zazwyczaj, gdy jest kilka chmurek na niebie, słońce pięknie rysuje niebo i „coś się dzieje”.

Wpierw poszedłem na Trasę Zamkową, by mieć całkiem sympatyczną panoramę. Niestety do mojej koncepcji zdjęcia zabrało jednak troszkę długiego obiektywu. Zamek wykonałem Sigmą 85 1.4 Art, ale gdybym miał chociaż tę 135tkę, to wtedy bym ciekawie sfotografował jedną z wież na tle tego dramatycznego nieba. W każdym razie zrobiłem tym co miałem w plecaku :). Wpierw właśnie obiektywem Sigmą 85 1.4 Art, a następnie jeszcze zrobiłem szerokie zdjęcie Sigmą 20 1.4 Art. Niestety akurat teraz Irix 15 jest w naprawie, dlatego też najszerszym obiektywem jaki teraz mam, to akurat Sigma 20 1.4 Art. Na szczęście bardzo dobrze się mimo wszystko sprawuje i rysuje piękny obrazek.

Po wykonaniu zachodu słońca przejechałem się na Wały Chrobrego, by wykonać zdjęcia samej fontanny. Oczywiście troszkę musiałem poczekać aż się ściemni i w końcu będzie piękne, niebieskie niebo. 45 minut czekania i… wyszły zdjęcia, jakie widzicie poniżej :).

 

 

Nazywam się Piotr Krywan. Swoje pierwsze kroki stawiałem jako fotograf ślubny, jednak po czasie postanowiłem poszerzyć zakres swoich usług o fotografię produktową, wnętrz, sportową, szerokorozumiany fotoreportaż oraz fotografię zwierząt. Pracuję głównie na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, jednak nie ograniczam się do granic województwa i z przyjemnością podejmę się zleceń na terenie całej Polski.