fotograf wnętrz, fotografia wnętrz, fotograf architektury, fotografia architektury
Opublikowane Kategorie FOTOGRAFIA WNĘTRZ

W ciągu 2 tygodniu były 3 zlecenia, na których wykorzystałem nowy nabytek – Irix 15 2.4, którego kupiłem z zamiarem używania obiektywu do wykonywania zdjęć wnętrz.

Większość fotografów do zdjęć wnętrz wykorzystuje obiektywów canona o ogniskowej 16-35 czy też 17-40. Jednak prawidło jest takie, że obiektywy stałoogniskowe zawsze lub zazwyczaj biją na głowę obiektywy zmiennoogniskowe.

Irix 15 2.4 mnie nie zawiódł w dziedzinie, dla której go wykorzystuje. W fotografii wnętrz jest wręcz idealny – ustawiamy przesłonę na 9-11 na statywie, blokujemy pierścień ( ten obiektyw ma blokadę pierścienia, byśmy przypadkiem nie zmienili) no i pstrykamy zdjęcie.

Obiektyw jest bezczelnie szeroki, a obrazek, który wypluwa przez siebie jest przepiękny.

Co ciekawe, gdy zamówiłem go w sklepie Cyfrowe w Szczecinie, jak go rozpakowywałem przy sprzedawcach, to sami byli zaciekawieni co to za obiektyw. Prawdopodobnie jako jedyny w Szczecinie mam takowy obiektyw. Zresztą nie dziwię się – do fotoreporterki raczej się nie nadaje z prostej przyczyny – nie ma autofocusa, co mi zupełnie nie przeszkadza.

Oto zdjęcia z pierwszego zlecenia:

Nazywam się Piotr Krywan. Swoje pierwsze kroki stawiałem jako fotograf ślubny, jednak po czasie postanowiłem poszerzyć zakres swoich usług o fotografię produktową, wnętrz, sportową, szerokorozumiany fotoreportaż oraz fotografię zwierząt. Pracuję głównie na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, jednak nie ograniczam się do granic województwa i z przyjemnością podejmę się zleceń na terenie całej Polski.

Napisz komentarz...