Opublikowane Kategorie FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Cześć! Wczoraj po raz pierwszy w studiu próbowałem uchwycić „chwilę” czasu, czyli coś, co normalnie dla nas zupełnie nie jest widoczne, bo trwa dosłownie ułamek sekundy.

W tym przypadku testowałem wykonanie zdjęć mając ustawioną migawkę na 1/4000 sekundy. Dla nas to niewiele, ale dla fizyki to już szmat czasu. Na przykład dla przekłuwanego baloniku z wodą jest to czas, kiedy zachodzą całkiem spore reakcje i już są zdjęcia poruszone :). Rzecz jasna wczoraj było 1/4000, a dziś już będę zamrażał świat na prędkości 1/8000. Zobaczymy czy w takim czasie dam radę już zamrozić całą scenerię, którą hmmm stworzę.

Generalnie pomysł wykonania zdjęcia z wodą od jakiegoś czasu wisiał w tyle głowy, ale nigdy nie miałem czasu, by się w ten sposób pobawić. Tym razem się udało i mogę jedynie powiedzieć, że testów zamrażania wody będzie nieco więcej. No tak… dlaczego powiedziałem testy? No bo to był mój pierwszy raz haha. Tak tak, pierwszy raz przekłuwałem balonik i z 5 zdjęć są fajne jedynie 2. Niestety tylko jedno zdjęcie zdąży się wykonać podczas przekłuwania, więc po każdym ujęciu jest po jednym baloniku (jaka strata :().

Dziś będziemy starać się stworzyć idealną kulę wody, mamy jeszcze 40 baloników, które wypełnimy wodą i będziemy je rozwalać! Życzcie nam powodzenia:).

Ahh zdjęcia były wykonywane w następujących parametrach:

Migawka 1/4000

Przysłona 9,0

ISO 1600

High Speed Photography, zamrożony ruch, woda, ułamek sekundy, balon z wodą, fotografia produktowa, fotograf produktowy, fotografia produktowa Szczecin, zdjęcia produktowe Szczecin, produkty fotograf, produkty fotograf Szczecin

Nazywam się Piotr Krywan. Swoje pierwsze kroki stawiałem jako fotograf ślubny, jednak po czasie postanowiłem poszerzyć zakres swoich usług o fotografię produktową, wnętrz, sportową, szerokorozumiany fotoreportaż oraz fotografię zwierząt. Pracuję głównie na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, jednak nie ograniczam się do granic województwa i z przyjemnością podejmę się zleceń na terenie całej Polski.